10.2015 arhiiv

RIIA 2015

25.10.2015

Riia 2015

17. oktoobril 2015 toimus Riia P. Jurjani nim. Muusikakoolis järjekordne Rahvusvaheline Suzuki klaverilaste ühepäevane õpituba. Sellele traditsioonile pandi alus eelmisel aastal Pärnus, kus osalejaid oli Lätist, Soomest ja Eestist. Seekordsel Suzuki sünnipäeva üritusel osales klaverilapsi ja õpetajaid Leedust, Lätist, Eestist, Soomest ja Šveitsist.

Õpitoa idee on keskenduda just klaverilaste koosmängule. Nagu tavapäraselt, toimusid päeval ühistunnid, kus siis lihviti koosmängu ning õhtu lõpetas meeleolukas kontsert. Seekordse kontserdi hitt – 16 mängijat laval mängimas Allegretto 2 – kõlas tõepoolest võimsalt ning mängijad nautisid hetke täiega. On hea meel tõdeda, et kontserti aitasid mitmekesistada Suzuki viiuliõpilased Eestist: Maria Ridbeck ja Arpad Joosep Kääramees (õp: Karmen Kääramees)

Aasta pärast kohtume kindlasti – sellise lubadusega mindi laiali pärast ühist sünnipäevakringli söömist. Järgmise aasta õpituba on Tampere Suzukikooli korraldada. Kohtumiseni Soomes!

Suur aitäh kõigile Eestist osalenud klaverilastele ning nende peredele!

Riia 2015

Kontserdi lõpunumber: Suzuki „Wishing Song“

Riia 2015

Õpitoa õpetajad: (vasakult) Tamara Gzibowska (Läti), Sabina Kalibataite (Leedu), Sirje Subbe-Tamm (Eesti), Janne Vasser (Eesti), Maria Heinonen (Soome), Niina Haapanen (Soome), Michelle Post (Šveits), Kristine Ravina (Läti)

Riia 2015
Riia 2015
Eesti õpetajad tööhoos.

Muusikapäev

15.10.2015

Kuula salvestust Ansambel Viiulikeeled Vikerraadios

Muusikapäeva hommik algas VHK Suzuki ansambli Viiulikeeled liikmetele kell 8.35 Vikkerraadios. Maria Ridbeck, Emma Kutman, Carolin Alas, Arpad Kääramees ja mina saime olla osalised saate tegemisel. Mängisime pilli ja ajasime juttu. Kui saade oli läbi, pakkisime pillid. Raadiomajast väljudes küsis üks vastutulija meie käest, kas need olime meie, kes just äsja Vikkerraadios viiulit mängisid?. Ta oli kuulanud meid autos ja talle väga meeldis. Olime ise ka nii elevil ja vastutulija meeldiv kommentaar lisas sellele veel vürtsi! Muusikapäev oli alanud toredalt!

Kell 13.30 olime juba kõigi ansambli liikmetega esinemas Omnivas.
Omniva peakontori suur trepihall Pallasti tänaval on eriline koht esinemiseks. Ruumil on kõrgust peaaegu nagu Jaani kirikul, aga esinejad ei ole mitte põrandal, vaid poole ruumi kõrgusel trepi lavatsil. Poole tunnisel kontserdil esitasime lugusid klassikutelt, aga kõlas ka erinevate rahvaste kaasaegne- ja rahvamuusika. Kuulajad oli umbes 100 inimest ja vastuvõtt väga soe.

Järgmiseks kontserdipaigaks oli Jaani kirik. Kontsert algas kell 15.00. Esinesime sama kavaga, mis Omnivas. Kontsert läks tõesti hästi. Viiulilapsed olid väga tublid! Kuulajaid enam keegi kokku lugeda ei jõudnud. Publiku vastuvõtt oli veel soojem. Saali vaadates peegeldus inimeste nägudelt rõõm. Inimesed tulid pärast kontserti tänama. Ja tänajaid oli palju. Üks vene muusik ütles, et see oli tema kõige kaunim muusikapäeva elamus! Keegi kuulaja oli tahtnud kuulata Ellerheina kontserti ja sattus kogemata meie kontserdi ajaks kirikusse. Ta ütles, et meie kontsert oli talle suureks elamuseks. Oli inimesi, kes küsisid millal meil järgmine kontsert toimub. Keegi küsis üle mõne loo nime. Keegi tõi lastele šokolaadi. Rafaello poolt anti esinejatele komme ja Omnivast toodi šokolaadi tahvlid. Vahva!

Tore ja uhke oli olla osaline muusikapäeva kontserditel.
Rõõmsad ja õnnelikud olime meie esinejatena ja tundus, et ka kuulajad rõõmustasid! Midagi ilusat sündis sel päeval muusika kaudu inimestesse. Hea, et meil on muusika ja muusika õppimise võimalused! Nii saame kaunima südame!

Karmen Kääramees

Õpetajate koolitus

13.10.2015

2013/2015 toimusid Tallinnas 1. ja 3. taseme Suzuki metoodika õpetajate kursused. Koolitajaks oli seekord Karmen Kääramees. Ühel nädalavahetusel toimus õppimine Rootsi Suzuki Ühingu presidendi Sven Sjögreni juhendamisel. Mõlemad kursused lõppesid augustis eksamiga.

Eksamikomisjonis olid seekord Euroopa Suzuki Ühingu president Martin Rüttimann, Sven Sjögren ja Karmen Kääramees. Eksami sooritasid kõik kursuslased edukalt.

1. taseme kursuse läbisid ja eksami tegid Riina Lõhmus, Pirgit Rea ja Liisa Koemets.
3. taseme kursuse läbisid ja eksami tegid Tiiu Koitla, Kai Rebane, Kristi Alas, Reet Leinuste, Tekla Tappo ja Thereza Shmerling­Heinsaar.

Palju õnne!


Suzuki muusika asub EENeti serveris