04.2015 arhiiv

Arp Erik Reindla saavutas rahvusvahelisel konkursil “Noor muusik 2015″ A kategoorias III koha ja eripreemia kohustusliku pala esitamise eest!

22.04.2015

PALJU ÕNNE ARP ERIK REINDLA, ÕPETAJA TEREZA ŠMERLING-HEINSAAR!

9.-13. aprillil 2015 Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Noore Muusiku konkursil esines kolmel erialal (viiul, tšello, klaver) ja kahes vanuserühmas üle 80 noore interpreedi Eestist, Lätist, Venemaalt, Soomest, Valgevenest, Prantsusmaalt, Norrast, Azerbaidžaanist, Inglismaalt, Bulgaariast, Iirimaalt, Poolast, Koreast, Portugalist, Rootsist, Austriast, Ungarist. Arp Erik Reindla (viiul) saavutas rahvusvahelisel konkursil “Noor muusik 2015″ A kategoorias III koha ja eripreemia kohustusliku pala esitamise eest. Õnnitlused Arpile, õpetaja Terezale, Arpi perele ja kontsermeistrile Maila Laidnale!

Suzuki klaveriõpetajate koolitus Otsa koolis

08.04.2015

Meil on suur rõõm teatada, et pärast mitmeaastaseid läbirääkimisi ja ootamisi algas Eestis Suzuki klaveriõpetajate koolitus Grant Mead’i ( London ) juhendamisel.

21. märtsil toimus loeng kõigile huvilistele G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus tutvustati meetodit ja Suzuki filosoofiat ning näidati videokatkeid nii S. Suzuki kui Mrs. Kataoka ( klaverimeetodi looja ning S. Suzuki kontsertmeister ) tundidest.
22. märtsil algas praktiline töö. Juba töötavad klaveriõpetajad andsid lahtiseid tunde ning uued klaveriõpetajad said esimese “suzuki” klaveritunni Grant Mead’i juhendamisel. Ette kanti õpetajate esituses ka Suzuki 1. klaverivihik.

Kuulamas ja vaatamas oli 25 õpetajat üle Eesti ning meie kolleegid ja sõbrad Soomest ja Rootsist.
Tagasiside kõikidelt õpetajatelt oli väga positiivne ning lisandus veel õpetajaid, kes jätkavad kogu kursusel.

Oleme rõõmsad, et õpetajaid tuli kohale kogu Eestist ning edaspidi on Suzuki meetodil klaverit õppida võimalik Eestimaa erinevates linnades.

Suured tänud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktorile, kes meid ürituse teoks saamisel ruumide ja tehnika osas aitas ja õpetajad ning õpilased said mängida uutel Steinway kontsertklaveritel.

Kellel on huvi alanud koolituse vastu, siis palun võtke ühendust Janne Vasseriga


Suzuki muusika asub EENeti serveris