09.2013 arhiiv

Lugupeetud viiuliõpetajad ning õppivad viiulimängijad!

22.09.2013

Eesti Suzuki Ühing korraldab 2013-2014 õa. Suzuki metoodika I astme algõpetuse kursuse viiuliõpetajatele. Suzuki meetod pärineb Jaapanist ja on välja töötatud Shinichi Suzuki poolt.Meetod toimib samal põhimõttel, kuidas laps oma emakeele omandab. Esmalt toimub õppimine kuulmise ja matkimise järgi. Töö toimub kolmnurgas laps – lapsevanem – õpetaja.

Igal lapsel on oma individuaalne arengu tempo. Õppimist alustatakse väikeste lastega alates neljandast eluaastast. Vajalik on lapse oma soov ja tahe ning õppimise alustamiseks katseid ei ole.
Kursus kestab kaks aastat: 2013 – 2015. Kursus lõppeb eksamiga, arvatav lõpueksami aeg on august 2015. Eksamit hindab rahvusvaheline komisjon. Eksami sooritamisel saab õpetaja rahvusvaheliselt tunnustatud Suzuki metoodika I astme viiuliõpetaja tunnistuse, mis annab võimaluse töötada kõikides Euroopa riikides Suzuki metoodika õpetajana. Kursuse lõpetanu saab jätkata õpinguid järgmise taseme kursusel.

Kursusel saab osaleda 12 õpetajat. Osaleja võtab osa kõikidest nädalavahetustest, osaleb suvekursustel, teeb õpilastega tunde, külastab ning vaatleb teiste õpetajate tunde. Kursusel saab põhjaliku ülevaate Suzuki metoodikast, pillimängu algõpetusest ja kogu suzukimaailma töökorraldusest. Vastavalt rahvusvaheliste Suzuki metodika reeglitele peab iga kursusel osaleja astuma ka kohaliku ühingu liikmeks.

Kursuse maksumus ühe nädalavahetuse kohta on 70 euri (ühe koolituspäeva maksumus on 35 euri), kokku on kahe aasta maksumus 700 eurot. Osalustasu maksmine toimub soovi korral mitmes osas.

Kursust viivad läbi Rootsi Suzuki Ühingu president Sven Sjögren ja Eesti Suzuki Ühingu Suzuki metoodika koolitaja Karmen Kääramees.

Kursused toimuvad Tallinnas ja Sauel.

Ajakava aastal 2013 – 2014:

  • 5. – 6. oktoober: sissejuhatav kursus, filosoofia
  • 30. november – 1. detsember: metoodika, tundide vaatlemine
  • 3. – 5. jaanuar metoodika, erialatunnid, tundide vaatlemine
  • 25. – 27. aprill: metoodika, tundide vaatlemine, grupitunnid
  • 7. – 9. juuni: eriala- ja grupitunnid, metoodika

Palun anda teada oma osalemise soovist hiljemalt 1. oktoobriks aadressil

karmen.kaaramees@gmail.com
Eesti Suzuki Ühingu nimel
Karmen Kääramees
rohkem infot Suzuki metoodika kohta võib leida www.suzukimuusika.ee ja
www.europeansuzuki.org

Kutse õpetajatele level 3

22.09.2013

Lugupeetud viiuliõpetajad, kes on läbinud Suzuki metoodika kursuse teise taseme:
Tekla Tappo, Tiiu Koitla, Kristi Alas, Tereza Shmerling-Heinsaar ja Reet Leinuste!

 Eesti Suzuki Ühingul on hea meel teatada, et teil on võimalik jätkata õppimist Suzuki metoodika III  taseme  kursuse

l. Kursus kestab kaks aastat, 2013 – 2015. Kursus lõppeb eksamiga. Arvatav lõpueksami aeg on august 2015. Eksamit hindab rahvusvaheline komisjon.

 Kursuse lõpetanu saab jätkata õpinguid järgmise taseme kursusel.

 Osaleja võtab osa kõikidest nädalavahetustest, osaleb suvekursustel, teeb õpilastega tunde, külastab ja vaatleb teiste õpetajate tunde ning osaleb Taanis toimuval nädalavahetuse  koolitusel. Kursusel saab põhjaliku ülevaate Susuki metoodikast, analüüsitakse ja õpitakse kasutama Suzuki vihikuid 1 – 5.

 

Kursuse viib läbi Eesti Suzuki Ühingu Suzuki metoodika koolitaja Karmen Kääramees. Kursused toimuvad Tallinnas ja Sauel aastal 2013 – 2014 järgmise ajakava järgi:

21. – 22. september
15. – 17. november Kopenhaagenis, Taanis
30. november – 1. detsember: soovi korral vaatlejana Suzuki I taseme koolitusnädalavahetus
18. – 19. jaanuar
5. – 6. aprill
9. – 11. juuni

Kursuse maksumus kokku on 700 eurot, ühe aasta maksumus on 350 euri. Osalustasu maksmine toimub soovi korral mitmes osas.

Kursuse eest saab tasuda  Eesti Suzuki Ühingu arvele 221013576711

Arve saamiseks palun kirjutada karmen.kaaramees@gmail.com

Lugupidamisega,

Eesti Suzuki Ühingu nimel
Karmen Kääramees
56681867


Suzuki muusika asub EENeti serveris