05.2012 arhiiv

Hooaja lõpetamine Avinurmes

31.05.2012

Kaunil pühapäevasel hommikul, kahekümne seitsmendamal kuupäeval startis kell 07.00 buss Tallinnast. Reisijateks 19 unist viiulimängijat, nende vanemad ning õpetajad. Sõidu sihtpunktiks oli Avinurme. Nimelt olime saanud kutse osaleda Avinurme kirikus toimuval kevadpüha jumalateenistusel ja „Kevadmätta“ sündmuse avamisel. Kogu reisile eelnenud asjaajamist toimetas Rapla viiuliõpetaja Tekla Tappo. Kõik läbirääkimised peetud, saigi sündmus teoks.

Kohale jõudes toimus proov kirikus, mis sisenemisel tundus jahedavõitu, kuid laste musitseerimisest soojemaks muutus. Enne kontserdit väike kehakinnitus pannkookide ja sooja teega oli kosutav ning tegi tuju heaks. Kontsert – jumalateenistus sujus kenasti. Publiku soojad südamed ning tuline aplaus pühkisid varavalges ärganud laste palgelt viimsegi uneraasu. Seega oligi õige aeg õue suunduda.

Kevadmätta avamise sündmus on Avinurmes juba traditsioon ning inimesed ootavad seda alati. Peale vallavanema sõnavõttu tervitasid ESÜ õpilased ja õpetajad väikese kontserdiga publikut ja laadalisi. Peale esinemist algas tõeline lust: lastele olid lubatud sõita hobusega, hüpata batuudil, meisterdada laastudest ja vitstest ise korve, värvida kaselehtedega mune, külastada kohalikku muuseumi.

See oli ilus lõpp pingsale aastale. Tagasiteel olid kõik osalejad rõõmsad, et otsustasid oma pühapäeva koos veeta. Erakordne soojus, sõbralikkus ja südamlikkus olid selle sündmuse märksõnades. Igas toimetuses oli tunda head tahet.

Täname südamest Avinurme sündmuse korraldajaid ning usun, et teist korda kutsudes, on meie lapsed taas valmis pühapäeva hommikul kell seitse startima, et sellest toredusest osa saada.

Laager 8-12 augustil Olustveres

11.05.2012

Sellel aastal toimub laager Olustvere Põhikoolis. See asub umbes 15 km. Viljandist.
Koolimaja, ööbimiseks kasutatav õpilaskodu ja söökla asuvad 200 m. raadiuses kauni mõisakompleksi lähedal. Õpilaskodu on hiljuti remonditud ning ööbimiseks on kenad 2-3 inimese toad. Laagri maksumus sellel aastal:

ESÜ LIIKMED (liikmemaks tasutud arvele 221013576711 15. Maiks 2012)
1. Tundides osalev laps 80.-
2. Tundides osalev II laps 75.-
3. Tundides osalev III laps 70.-
4. Lapsevanem või mitte osalev õde/vend 75.-

MITTELIIKMED
1. Tundides osalev laps 110.-
2. Tundides osalev II laps 95.-
3. Tundides osalev III laps 90.-
4. Lapsevanem või mitte osalev õde/vend 95.-

Laagri maksumus sisaldab tunde, majutust, toitu, ekskurssiooni.

Olustvere mõisa juures asuvad toredad töötoad, kus lapsed saavad ise meisterdada ja toimetada. Selleks on igal soovijal (ei ole kohustuslik) vaja varuda pisut lisaraha.
Läbirääkimised hinna suhtes veel käivad. Anname teada enne laagri toimumist.
Lähtudes ikka Suzuki meetodi põhimõttest ootame lapsi laagrisse koos vanematega.
Erandjuhtumid palun oma õpetajatega kooskõlastada, et igal laagris oleval lapsel on tema eest vastutav täiskasvanu (kuna õpetajate töömaht on väga suur ei saa see olla oma õpetaja).

Laagri maks tasuda ESÜ arvele 221013576711 31. Juuniks.
Selgituseks nimi, inimeste arv, liige/mitteliige.

Gruppide koostamiseks saatke lapse nimi, vihku number ja viimase töös oleva loo number Karmenile aadressil karmen.kaaramees@gmail.com 31. maiks.

Täpne ajakava ja muu laagriga seonduv informatsioon saabub juunikuu jooksul.

Küsimuste korral kirjutage aadressile juta@ross.ee.

Kaunist kevadet ja jõudu harjutamiseks.

ESÜ juhatuse nimel
Juta Ross

Kevadkontsert

02.05.2012

Meie selle aasta kevadkontsert saab toimuma 27. mail Avinurme kirikus nelipüha kontsert -jumalateenistuse kaunistuseks.

Pärast seda on võimalik tasuta osaleda Kevadmätta töötubades (suvistepüha munakorvi valmistamine ja munavärvimise näputuba) ning veel hobusega sõita ja batuudil hüpata.


Suzuki muusika asub EENeti serveris